Jak usunąć makijaż permanentny? Poznaj skuteczny zabieg

Makijaż permanentny nie zawsze się udaje, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na zabieg u niedoświadczonej kosmetyczki. Zbyt ciemne, krzywe, nienaturalnie wyglądające kreski można usunąć przy pomocy lasera. Metoda ta sprawdza się również wtedy, gdy makijaż permanentny wyblaknie pod wpływem słońca i upływu czasu. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe usuwanie makijażu permanentnego.

Czy makijaż permanentny znika samoistnie?

Chociaż nazwa makijaż permanentny sugeruje, że utrzymuje się on cały czas, to w rzeczywistości wraz z upływem czasu staje się on coraz mniej widoczny. Raczej nie zanika samoistnie, ale wyraźnie blaknie i po kilku latach u niektórych osób może stać się praktycznie niewidoczny. Mało kto jednak chciałby czekać, aż pigment sam się wypłucze z organizmu. Etap pośredni nie jest zbyt estetyczny, dlatego wiele osób zastanawia się, jak usunąć makijaż permanentny. Jest na to skuteczny sposób, polecany m.in. przez specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie – zabieg laserem pikosekundowym. Już po kilku sesjach można zapomnieć o makijażu permanentnym i cieszyć się naturalnym wyglądem twarzy.

Jak pozbyć się nieudanego lub wyblakniętego makijażu permanentnego?

Chociaż istnieją inne metody usuwania makijażu permanentnego, to laseroterapia jest zdecydowanie najskuteczniejsza i jednocześnie bezpieczna. W przypadku takich zabiegów, jak mechaniczne złuszczanie naskórka, mogą doprowadzić do powstania blizn i rozmycia barwnika zamiast jego całkowitego usunięcia. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego nie wymaga długiej rekonwalescencji, w przeciwieństwie do zabiegów wykorzystujących preparaty złuszczające.

Zabieg laserowy wykonywany jest przez lekarza. Urządzenie wyposażone jest w system chłodzenia skóry, ale dodatkowo można zastosować krem znieczulający, aby zapewnić pełen komfort terapii. Technologia pikosekundowa dysponuje bardzo krótkim impulsem, dzięki czemu ryzyko poparzenia naskórka jest znikome. Lekarz równomiernie naświetla obszar skóry, na którym wprowadzony został makijaż permanentny. Laser pikosekundowy wywołuje efekt fotoakustyczny – wewnątrz tkanki powstaje ciśnienie, które rozbija cząsteczki barwnika na elementy o wielkości pyłu. Uwolnione drobinki barwnika usuwane są stopniowo z organizmu na drodze naturalnych procesów metabolicznych.

Skuteczność laserowego usuwania makijażu permanentnego

Laser pikosekundowy doskonale radzi sobie z zarówno z typowymi, ciemnymi pigmentami (czarnym i brązowym) używanymi do permanentnych brwi i kresek, jak i z barwnikiem czerwonym, stosowanym do wykonywania permanentnego konturu i wypełniania ust. Urządzenie to umożliwia całkowite pozbycie się pigmentu, a efekty zabiegu są trwałe. Dodatkową zaletą działania laserowego usuwania makijażu permanentnego jest pobudzenie skóry do produkcji kolagenu, co przyczynia się do jej wzmocnienia i poprawy kondycji.

Laser inicjuje neutralizację barwnika, która może trwać nawet przez kilka tygodni. Na początku makijaż permanentny może wydawać się wyraźniejszy niż przed zabiegiem, a następnie stopniowo blaknie. Do uzyskania pełnego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Zazwyczaj wykonuje się co najmniej 3 sesje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach laserowych, kliknij tutaj.

Photo of author

Lutek